תזונה היא עניין של התקדמות ולא שלמות.

אם כל מה שחיפשת עד היום הוא שלמות בהקשר של התזונה שלך, זה אומר שנעת ללא מטרה תכלס. אם ניקח את כל מה שקשור לתזונה מבלי לחשוב על שלמות אלא שלבים של התקדמות אז יהיה אפשר לראות שינוי. איבוד המוטיבציה שלך בהקשר לתזונה, קורה רק בגלל שלא ראית שינוי ונכנסת ללופ אכזרי של מרדף אחרי שלמות שגורם רק לרגרסיה.

 

קודם כל כדאי שנקבע עובדה בסיסית, כולנו צריכים לאכול ולכן שלבים של התקדמות טובים יותר לכולנו. ברגע שהצהרת לעולם שהנה מהיום אני אוכל נקי ואת כל הזבל אני אזרוק הצידה …. שמת לעצמך רגליים. הגישה הזו של הכל או כלום יכולה לעבוד אולי רק שזה קורה אצל יחידי סגולה.

אם יש לך את היכולת להיות מה שנקרא סטריקט, כל הכבוד לך. רק שאצל הרוב, זה רק גורם לעוד לחץ מיותר. חשבת מה קורה למשל שאין לך בהישג יד בדיוק את מה שרשום לך בתפריט? ואם לרגע פספסת ואכלת עוד שני עלי חסה בנוסף לשניים שרשומים מה יקרה?

 

קידמה היא העתיד שלך.

כל אחד כולל אותך, מרוויחים מלהתמקד בצעדים ובהתקדמות ולא בשלמות התהליך.

זה לא אומר שאסור לך לכוון לעבר מטרה כלשהי, חס ושלום אבל הפוקוס הוא בתהליך ולא רק המטרה מול העיניים.

מה זה להתמקד בשלבים? אולי כדאי שנתחיל בארוחה אחת. למשל ארוחת הבוקר שלך, הגיע הזמן לאסוף כמה מתכונים קלים וליישם אותם בימים הבאים. מאגר מתכונים, יתן לך את הגיוון שצריך והיכולת להתמקד במשהו אחד כמו ארוחת בוקר ולהצליח להתמיד יתן לך תחושת הישג וסיפוק מיידי שבחרת בדרך הנכונה.

 

תזונה היא דרך חיים, שלבים של התקדמות יקנו לך הרגלים נכונים שיוטמעו בסדר היום שלך ויבטיחו לך את התוצאות שחיפשת.

להלחיץ את עצמך בלעקוב עד הפרט האחרון בתפריט, זה סתם מיותר. לחץ יכול להיות טוב ויכול להיות רע, תוך כדי לחץ אנחנו מסתגלים ומתמודדים אך גם קורסים. הצלחות קטנות, רק יתמרצו אותך להמשיך הלאה ולדבוק בדרך בה בחרת.