פחד לעומת מודעות.

כאשר הלא נודע מגיע ונראה שחיינו הולכים להשתבש, לרוב יגיע הפיתוי לנהוג על פי האינסטינקט הכי טבעי שלנו הצורך לשרוד. הנטיה לשימור עצמי או לשמור על הקיים שלנו, זה אחד מהכוחות שעוזרים לנו לשרוד ואם לא נווסת אותו זה יכול למנוע מאיתנו הרבה ולגרום לנו  לפספס הרבה. פחד הוא לא משהו שצריך להקל בו ראש אבל כן צריך להבין אותו וכיצד הוא יכול לשרת אותנו על מנת להתקיים.  צריך לכבד את הפחד ולדעת שהוא קיים, כדי לנווט  את חיינו. פחד הוא בעצם מנגנון ההגנה הראשוני שלנו, זו התחושה שמשהו לא בסדר או שמשהו לא יהיה בסדר. פחד מחדד את החושים שלנו, מפנה את תשומת הלב שלנו לכל פרט ולהתחיל להתכונן למשהו שאולי יעשה לנו נזק. לא צריך להפסיק לפחד או לקחת את התחושות האלו בקלות ראש, זה חלק מכל אחד מאיתנו.

אבל מה שכן צריך לקחת בחשבון בכל הקשור לפחד, זה שלא תמיד צריך לבטוח בתחושות האלו.  פחד יגרום לך לקחת זוית ראייה אחת והיא תנבע רק מתוך פחד, מתוקף היותו רגש פחד גורם לך להתמקד רק בו מבלי להתייחס לעוד דברים. פחד או שקיעה אל תוך פחד ממה שהולך לקרות, רק יספק לנו את המחשבה על התסריט הגרוע מכל ויצמצם את הראיה שלך לדברים מאד ספציפיים. פחד הוא כמו מנגנון התראה פנימי, שרק יכול להצביע על סכנה אפשרית אך אם ניפול להקשיב לו כל הזמן לא נפספס שנמצאים מעבר למה שהפחד מראה לנו? האם נצליח לאתגר את עצמנו לנסות משהו וישר נידון אותו לכישלון מבלי לדעת בכלל?

פחד הוא תגובה טהורה, שמשמרת אותנו בתוך מה שאנחנו מכירים וטוב לנו בו. אם פחד תורם להישרדות ונרשה לו לקחת את המושכות לידיים לא נתחיל אפילו לראות מה הפוטנציאל שלנו ומה אנחנו יכולים להפסיד ממה שהחיים יכולים להציע לנו.

פה אפשר לדבר על מודעות. אם נחיה תמיד לפי הרגשות חיינו יהיו תמיד בבלגן, אם נחיה תמיד על פי ההגיון נחיה חיים רובוטים. אם נצליח לשלב בין הרגש להיגיון ונשלב את כל המידע שמגיע משני האפיקים האלה, נצליח להחליט אולי את ההחלטות הטובות יותר לאותו רגע נתון. זו מודעות והיא זו שיכולה לרסן את הפחד שמשתלט עלינו וגורם לנו לפעול מבלי לחשוב על תגובה מתאימה.

אם נהיה יותר מודעים, נבין שהחיים נותנים לנו אתגרים תמיד כיצד למצוא דרך להמשיך קדימה. נבין שתהליכים הם לא פחות חשובים מתוצאות שאין לנו מושג אם יקרו או לא. אם נבין שלא כל דבר שקורה לנו בפעם הראשונה בחיינו, יש לו תוצאה ידועה מראש. נבין שצריך לשים לב וללמוד מה שניתן כדי להמשיך הלאה כדי להתמודד עם האתגר שנקרה בפנינו וליישם את מה שלמדנו בדרך כדי להפוך את הלא נודע לנודע. הדבר הכי לא בטוח בחיים הוא שיש חוסר ודאות לרוב, וזה משהו שפחד גורם לנו לדחות ומשאיר אותנו לחיות תחת אשליית ביטחון מה שתמיד מעלה דילמות כשיש משהו שלא ברור כיצד להתמודד איתו.  האתגר יהיה להבין שהחיים הם לא תמיד צפויים, ולפתח את המודעות לא לחיות מתוך רגשות אוטומטים וללמוד לייצר מרווח בין מה שקורה מסביב לנו שהוא לא בשליטה שלנו לכיצד אנחנו בוחרים להגיב. אז אם חשת שפחד מתחיל להשתלט על התגובות שלך, כדאי לעצור לרגע ולחשוב כיצד מודעות יכולה לעזור לך להגיב.

H Team @ Home

Warm up

5-4-3-2-1:
Inchworm to Push-ups

After Each Set:
30 Second Hollow Hold
30 Seconds Over and Back Hops
30 Seconds Goblet Squats

Workout

10min. EMOM:
Odd: 40sec. of Push Jerks
Even: 40sec. of Up Downs

10 min. EMOM:
Odd: max DUs / Singles
Even: 30 Swings

8min. AMRAP:
8 SDHP's
10 Chair dips

3 min rest btw sections