מרף השנתי מה עושים ?


מרף!
איך להתכונן לאימון הזה כמו שצריך ?
נחלק את האימון לשלושה חלקים: לפני האימון, בזמן האימון ולאחר האימון, כדי שיהיה לך האפשרות להפיק את המרב מהאימון:

לפני האימון:
אורך האימון נע בממוצע בין ה 30-50 דקות, מה שאומר שהולכים להזיע המון! בשביל לא להתייבש ולחוש ברע, כדאימלהקפיד על שתייה מרובה לפני!
כמובן לשתות מים ולא משקאות מתוקים (או חריפים לאלכוהוליסטים שבינינו..).
בחרת לבצע את האימון בערב? לשתות לפחות 2 ליטר במהלך אותו היום. בחרת באימון בבוקר? לתדלק כבר מהערב שלפני.
האימון מתחיל ונגמר בריצה, בטוטאל- 3,200 מטר של ריצה. מה שאומר להביא נעליים שנוחות לריצה. חבל להתבאס באמצע הריצה על הנעליים.
בהמשך לסעיף הקודם- לקשור שרוכים לפני!!
שיהיה איתך שעון יד/ סטופר. חשוב מאוד לדעת לזמנים, והתחושה של החוסר מודעות בזמן הריצה לפעמים יכולה למנוע מאיתנו לבצע תוצאה טובה יותר. סופר קריטי בריצה האחרונה.
המלצה לפק"ל אישי. שיהיה מוכן מראש ללא תלות באף אחד. פק"ל אישי : מגבת (חשוב מאוד), בקבוק מים קרים, דף עם מספרים לצורך ספירת סבבים, שעון יד.
הגעת למועדון? קצת להזיע, להתיישב על מכשירי חתירה/ אופניים ולהגביר את זרימת הדם . כדאי ומומלץ להתחיל את האימון עם דופק קצת גבוה מהדופק הרגיל, בכדי להיכנס לאימון בצורה חלקה יותר ולא בבת אחת.

בזמן האימון:
אחרי הריצה הראשונה, לא כדאי לעבוד מהר מידי ולא לאט מידי. לא להתפס לקצב של אלו שמסביבך- לעבוד בעקביות.
מה הכוונה? הסיבוב ה-1 והסיבוב ה-20 נראים אותו הדבר! גם אם זה אומר לקחת כמה נשימות בין הסבבים, גם אם זה אומר לחלק את השכיבות סמיכה לשני סטים, זה לא משנה בכלל! הכי חשוב לעבוד בקצב מונוטוני ולא להכניס את הגוף לסטרס מסויים.
אפשר על דף לסמן וי לאחר כל סיבוב, לקחת שתי נשימות עמוקות ורק אז להיכנס לסבב הבא.
עליות מתח- אין מה לנסות יכולות כמו סגנון Butterfly או Kippin אם לא ממש השרשת אותם.השקעת אנרגיה מיותרת באחיזה וסנכרון חזרות וזה מעייף חבל.
פקקים- הגעת למתח וכל העמדות תפוסות על ידי מתאמנים אחרים? אין מה לכעוס. להיפך. במקום להתבאס על החיים, לעודד אותם, לזרוק להם "עבודה יפה" או "כל הכבוד", מבטיח לכם שהם יסיימו יותר מהר וכל הצדדים יהיו מרוצים. זה כולה 5 חזרות ☺
אחרי האימון:
התאוששת? שתית בירה? לחפש מתאמן או מתאמנת ולגרום לו לבצע את האימון על הצורה הטובה ביותר. זה החלק הכי טוב של האימון וזה הזיכרון עד לשנה הבאה.