מיתוסים בקרוספיט, באמת?

בשטח מסתובבות כמה שמועות לגבי קרוספיט, שהאמת הן פשוט לא נכונות.

אין לנו מושג מה שמעת בדיוק לגבי קרוספיט, אבל אנחנו רוצים ככה ליישר את הקרקע לגבי כמה דברים…

צריך להיות בכושר כדי להתחיל להתאמן בקרוספיט.

קודם כל בינינו, אף פעם לא יהיה הרגע הנכון או התזמון הנכון להחליט שהנה הגיע זמנך להתחיל להתאמן. תהיה תוכנית או שיטת האימונים שמצאה חן בעינייך, יש תמיד תקופת הסתגלות ראשונית שצריך לעבור. מה שיפה בקרוספיט, שפה יש אתגר לכל אחד ואחת. כל אחד ימצא פה משהו, מהמתאמן המתחיל ועד למנוסה שביניהם. מה שקובע את הרמה, היא הרמה שלך בכל רגע והיכולת של המאמנים להתאים את האימון לרמתך הנוכחית בכל רגע.

זה מתאים רק לחברה צעירים

נעצור שניה ונסכים שגיל זה גם קטע של צורת חשיבה? אם נסתכל על תחרויות הקרוספיט המקצועיות לרגע, נראה שיש חטיבות גיל שונות מצעירים בני 20 ועד לצעירים בנפשם בני 60 פלוס. כל אחד בלי קשר לנושא התחרותי, ירוויח עולם ומלואו אם רק יתחיל לזוז ופה גם מדובר בעניין של התאמה ועצימות. ההבדל בין סבתא שלך ללוחם סיירת זה לא בזה שהם לא צריכים לנוע באותם הטווחים אלא רק בעומס.

קרוספיט גורם לנשים להיות "גדולות"

נעשה רגע עצירה, את זה שומעים הרבה ומדובר בעיוות של מושג וזה יותר בכיוון שריריות אוקיי? ופה זה השיפוט של הקהל הרחב שבוהה בקנקנן ולא מה שיש בתוכו. רואים את החיצוניות במקום לראות נשים שהן חזקות ובכושר ובריאות, שמסוגלות להתמודד באופן עצמאי עם לא מעט דברים ובעלות בטחון עצמי עקב כך. מדובר בדיעה קדומה של איך נשים צריכות להיראות. אם אישה בוחרת להיראות שרירית כמו גבר, התהליך הוא ארוך ודורש פרוטוקול אימונים של מפתחת גוף שהוא שונה לחלוטין מלפקוד מועדון קרוספיט פעמיים בשבוע או שלוש.

קרוספיטרים רק מתעניינים בלהתחרות.

התחרות היא פה עצמית לחלוטין, בכל יום שנכנסת לאימון היריב הכי גדול שלך הוא מי שמסתכל אלייך מהמראה. אחוז המתאמנים בקרוספיט שממש מתעסקים בתחרות הוא קטן מאד ביחס לאלו שמתאמנים באופן שוטף במועדון כדי להיכנס לכושר ולפתח אורח חיים בריא. האופי התחרותי נובע בעצם מהדבר הכי יפה במועדון קרוספיט, וזו הקהילה שדוחפת הלאה להישגים וחוסר ויתור עצמי לחלוטין.

קרוספיט מסוכן

נסכם את זה בקצרה, אם יש שילוב של מתאמן טיפש ומאמן מטומטם אז קרוספיט הוא אימון מסוכן. כל דבר משלב בתוכו סיכון מסויים, גם פעולות יומיות לחלוטין שנראות תמימות יכולות להיות מסוכנות. אם יש לך סבלנות ויכולת להקשיב לגוף שלך, וגם למאמנים שמובילים אותך במסלול של לימוד תנועה נכון ועקביות בתנועה אז הכל בסדר.

אז בפעם הבאה שעובר לך בראש לנסות קרוספיט, ובגלל אחת מהסיבות הנ"ל מתחיל לחלחל ספק מסויים.

אז יש משפט טוב שמסכם את זה, טוב מראה עיניים ומרגש רגליים ממשמע אוזניים.

H Team @ Home

Warm up

2 ROUNDS
:30 High Plank Hold
10 PVC or Bodyweight Romanian DL
10 Dislocates
10 Knee Push Up
20 Sholder taps

Immediately into…

2 ROUNDS
:30 High Plank Shoulder Taps
10 Sumo stance Good Mornings
7 Inch worm Push Ups

Workout

5 rounds:
1 min odd object Step ups
30 sec rest
1 min odd object shoulder to overhead
30 sec rest
1 min jump rope
30 sec rest

Rest 5 min

10min. to finish:
1min. Plank Hold
100 hollow rocks
1min. Plank Hold
100 supermans
1min. Plank Hold