מה הלמה שלך? ולהתמודד עם פחדים

לאורך השנים, תוך מפגש עם מתאמנים מכל קצוות הקשת. ספורטאים מקצועיים, לוחמים מובחרים ואנשי יום יום. מתבהרת התמונה שיש חלק חשוב אצל כל אחד, והוא להבין את מה הלמה שמניע אותנו כלומר מהו הבסיס למה שבחרנו לעשות ומהם הפחדים המתעוררים אצלינו כדי שנוכל להמשיך ולדחוף קדימה ולהגיע להישגים חדשים.

מהו הלמה שלך?

הלמה שלך, הסיבה לעשות מה שבחרת לעשות צריך להיות משהו מהותי. כלומר המוטיבציה לעשות מה שבחרנו לעשות, צריכה לבוא מהתהליך עצמו והתוצאה שבסופו של התהליך. תחושת שביעות הרצון המתקבלת מביצוע המשימה והשלמתה. זכור לך מתי בפעם האחרונה, התמודדת עם משימה ובסיומה מצאת תחושה של הנאה לא רק מההישג של להשלים אלא גם מהעובדה שהתמודדת עם תהליך לא קל לך. לא בחרת להתמודד בגלל הפרס שיש בסיום, בחרת להתמודד מפאת האתגר עצמו שקיים בתוך התהליך.

הלמה שלך צריך לבוא בצורה של הצהרה ברורה, למשל ניקח את הדוגמא של האימונים שלנו. לא קל להתסכל על הלוח ולדעת שמה שרשום שם הוא לא מטלה פשוטה, לא נוח בעליל מה שהולך לקרות ועדיין יש לנו את היכולת לומר לעצמינו " אני בוחר להתמודד עם האתגר הזו ולחוש את חוסר הנוחות הזו, כי בתוך תוכי ידוע לי כי זה גורם לי להתפתח ולהשתפר וזה מה שאני רוצה. אם צמחתי והתמודדתי עם הקושי הזה, אוכל לדעת להתמודד עם כל דבר אחר ולא לסגת וזו היכולת שאני רוצה ללמוד."

בחיפוש הלמה שלך, יתבהר לך כי בעצם זה תהליך נוסף של אישור עצמי. תתפתח אצלך ההבנה עד כמה חשוב יותר האישור העצמי שלך , היכולת להכיר בכוחות שלך ולא לחפש את האישור של אחרים או הטפיחה על השכם שלהם.

מהם הפחדים שלך?

הגיע הזמן ללמוד לאהוב את הפחדים שלך, לחיות איתם ולהתבונן להם בעיניים באופן תמידי. אפילו כתיבת הפחדים שלך על דף, תתן לך מושג מהם באמת. לחשוב על מהם הפחדים בראש, לא ממש עוזר כי זו לא פעולה עמוקה ומה שרץ בעצם הוא תחושות של אותו הרגע ולא חיפוש פנימי אמיתי. כתיבה על דף, גורמת לנו להשקיע מחשבה.

פחדים יכולים להיות:

  • אני לא רוצה לאתגר את עצמי באימון יותר, מחשש שלא אצליח בתרגיל כאשר כולם מסתכלים.
  • היכולת שלי תאכזב את מי שצופה בי

הגיע הזמן להפוך אותם ולומר

  • אאתגר את עצמי, כי אני אצליח יותר עם התמיכה של הסובבים אותי.
  • מי שסביבי תומך בי, וימשיך לתמוך בי לא משנה מה התוצאה.

פחדים הם תגובה בלתי נמנעת והם יכולים להיות תגובה לחרדה. הם חלק ממנגנון ההישרדות שלנו, מרכיבי מערכות האזהרה שלנו שנתנו לנו את היכולת לשרוד אלפי שנים. אנחנו צריכים להיות מודעים להם, אך לפעול מתוך מודעות ומתוך הלמה שלנו ולא מתוך תגובה ספונטנית לפחדים.