מהם הערכים האישיים שלך?

לא מעט שאלות עולות בתקופה הזו, כמו "מה אני רוצה לשמור בחיי כאשר אנחנו ממשיכים מהמצב הזה הלאה?" או "אילו החלטות עלי לקחת כבעל עסק / הורה / מקצועית כדי לעבור את התקופה הזו?". פה בתשובה לשאלות האלו, נכנסים הערכים האישיים שלך.

מהם הערכים האישיים שלך?

הערכים האישיים שלך, הם מערכת חוקים אישית שעוזרת לך לנווט בתוך אירועים ומצבים ומערכות יחסים שונות בחייך. הערכים האלו חשובים, כי החיים הם לא שחור ולבן. ניקח למשל את המצב הנוכחי שלנו כשלא תמיד ברור מה לעשות.  מערכת של ערכים או לדעת מהם הערכים שלך, יכול מאד לעזור לך לדעת כיצד לנהוג בזמנים כאלה.

כדי להגדיר מהם הערכים שלך, יש שלבים שאפשר לעשות כדי למצוא מהם.

  1. לא לעשות את זה בלחץ קודם כל להירגע. התהליך של מציאת הערכים הוא לא משהו שנעשה בהרף עין, וצריך את הריכוז שלך. לא ניתן לעשות את זה בסוף יום ארוך וכדאי לקחת לטובת זה כמה שעות ביום שקט בתוך סביבה שעוזרת לך להתרכז בתהליך. זה יקרה אם נוכל לתת למחשבות לרוץ מבלי להפריע להן ושיהיה משהו שאפשר יהיה לכתוב או לתעד את המחשבות, כמו מחברת או אפילו להקליט.
  2. בדיקת רקע, ערכים זה משהו שעובר בדורות ובתרבות בה גדלת. שני הדברים האלה עיצבו אותך כאדם וכסף לא קונה אותם. מה הרקע המשפחתי שלך, המסורת שבה וההרגלים והנורמות שהן חלק מהמשפחה. אלו ערכים אישיים המשפחה שלך מוקירה? למשל האם סבא שלך היה איש עבודה שדגל בעבודה קשה, גיוון, התמדה ועקשנות ואלו ערכים שאבא או אמא שלך הראו גם הם? אלו הן השפעות שעוברות בין הדורות ומושרשות בנו בתת מודע אבל צריך להבין מהיכן הגיעו. אילו ערכים אנחנו מעבירים הלאה ? איך נוודא שאכן הילדים שלנו מקבלים אותם.
  3. מה משפיע עליך, מיהן הדמויות אותן אנחנו מעריכים. לרובינו יש מישהו שהשפיע עלינו במהלך החיים, הורה, מורה או חבר למשל. השאלה פה צריכה להיות יותר למה ולא מי, למה אנחנו מעריכים את אותו אדם? מה הופך אותו למיוחד וכיצד אנחנו מגיבים למחשבות שעולות בנו כשאנחנו חושבים עליו. כיצד הם מגיבים למצבים שונים ומובילים ומתייחסים לאחרים. מהם הערכים שמנחים אותם. האם הם עקשנים או סבלניים, שומרים על קור רוח ויציבות?
  4. בחירות, אילו בחירות עשית בחייך כמו מיהם החברים הקרובים אליך? הם משקפים את האישיות שלך. איך אנחנו מגיבים לקושי או הצלחה, התגובה הרגשית שלך למצבים כאלה יכולה לרמז על הערכים שלך. יש כאלה שמגיבים לקושי בפחד ויש כאלו שמפשילים שרוולים ועובדים. איך אנחנו מתייחסים לאחרים סביבינו? מערכות היחסים שלנו וכיצד אנחנו מתנהגים בהן הן רמז טוב לערכים שלנו. חשוב לך להצחיק את כולם או לעזור לפתור בעיות של אחרים?
  5. סיעור מוחות, זה הזמן לשפוך הכל על הדף. פשוט להתחיל ולכתוב ערכים שעולים לך בראש, הנייר סופג הכל. וככל שנמשיך לכתוב את כל מה שעולה לראש, ניזכר בכל השלבים הקודמים שדיברנו עליהם. גם אם הגעת לרשימה ארוכה מאד, זה בסדר ואפשר לדלל אותה למה שבאמת חשוב. אפשר גם לעצור אחרי שרשמת הכל, ולחזור אל הרשימה בזמן אחר כדי לחשוב על הדברים. יש פה דברים שמשנים חיים.

H Team @ Home

Warm up

Complete 2-3 rounds in 8-minutes
8 (Each side) Bird Dog
12 Hollow Rocks
12 Reverse Snow Angel
5 Push-up Inchworm
5 (Each Leg) Lateral Cossack + Curtsy Squat

Workout

20 min time cap

10 Pistol Squats

10 Pistol Squats
25 Decline Push-Ups

10 Pistol Squats
25 Decline Push-Ups
50 Straight Leg Sit-Ups

10 Pistol Squats
25 Decline Push-Ups
50 Straight Leg Sit-Ups
100 Crossbody Toe Touches (in plank position)

10 Pistol Squats
25 Decline Push-Ups
50 Straight Leg Sit-Ups
100 Crossbody Toe Touches (in plank position)
150 Reps of (50 Air Squats, 50 Reverse Lunges, and 50 Jumping Lunges)