למה חשוב לשמור על שגרה

בימים שהשגרה שלך, בוא נאמר קצת התבלבלה. חשוב לפתח שגרה מסויימת שתעזור לך להתמודד עם המצב הקיים, וגם תכין אותך לזמנים שאחרי ותתן לך את האפשרות היכולת לפתח הרגלים חכמים שאולי לא היו קודם.

לכל אחד יכולה להיות שגרה שונה וזה תלוי באופי שלך.

בניית שגרה נכונה תעזור לכל אחד מבני הבית בין אם יש או אין ילדים והאם מדובר בזוג שחי יחד או רווקים. השגרה לא באה להוסיף משהו קשיח ומלחיץ המטרה שלה לפתח הרגלים נכונים מבלי לתת לזמן להתבזבז לריק מול הטלויזיה.

שגרה לדוגמה:

 7:00 – השכמה. להינות מהקפה וארוחת בוקר ולהתעדכן בכל מה שקורה בעולם.

7:30 – להתחיל לסדר קצת את הבית, כשנשארים בבית מתחיל קצת להתצטבר בלגן. שמירה על סדר עוזרת להכין את היום שלך ולארגן את הראש.

8:00 – עבודה מהבית, אם בימים אלו עברת לעבוד מהבית. אם כעת אין לך עבודה או לא מצאת עבודה זמנית זה הזמן להתחיל ללמוד ברשת ויש לא מעט מקורות ללימוד דברים באינטרנט. זה הזמן בו אם יש ילדים שהם יכולים גם ללמוד או לבצע דברים יצירתיים במקום רק לבהות במסך לשעות הקרובות. אפשר לנצל את ההזדמנות ללמוד יחד עם הילדים משהו חדש, שלא תמיד נכלל בלימודים היום יומיים בבית הספר, הדימיון הוא הגבול פה.

12:00 – חילוץ עצמות וזה תלוי במזג האוויר והאם אפשר או לא לצאת מהבית, אימון גופני הוא משהו שצריך להכנס ללוז כדי לשמור על הבריאות שלך הגופנית והנפשית.

13:00 – ארוחת צהריים, להכין כמשפחה או בחצר אם יש או במטבח אם אפשר לשבת בשמש בזמן הארוחה מה טוב הרווחת גם ויטמין D.

14:00 – המשך עבודה מהבית או לעבוד על הבית. אם יש דברים שרצית לעשות בבית זה הזמן כל מיני פרוייקטים קטנים כאלה שחשבת לעשות 

18:00 – ארוחת ערב וזה גם זמן לערב את כולם בהכנות, אפשר גם להזמין מבחוץ כדי לתמוך במסעדה האהובה עלייך בזמנים אלה מידי פעם.

19:00 – זמן קריאה או טלויזיה, למקם את זה בסוף היום מבטיח שהרביצה מול המסך לא תהפוך לפעילות היומית הקבועה שתשאב את כל היום שלך ושל בני הבית. 

22:00 – 23:00 זמן הכניסה למיטה, לא להתפתות למשוך את כל הלילה לצפיה בטלויזיה. חוץ מלהודות לך על שמירה על שגרה בריאה הגוף שלך יודה לך עוד יותר אם מחזור השינה שלו לא ידפק וזה רק יעזור לך לשמור על איזון הורמונלי. לא לשכוח אם יש מדיח או מכונת כביסה להפעיל אותם כעת שבבוקר בזמן סידור הבית תהיה לך ההזדמנות לשים דברים במקום ולא ישארו למהלך היום למחרת.

אם יש לך שגרה שפיתחת, מהי? נשמח לשמוע, טיפים תמיד יתקבלו בשמחה.

האימון היומי H Team @ Home

Warm Up

EMOM 12:
Minute 1: :30 sec Jump Rope
Minute 2: 10 Cossack Squats (Alternating)
Minute 3: 20 Step Back Lunges
Minute 4: :30 sec Active Divebombers

Workout

5 Rounds For Time:
80 Double-Unders / 120 Singles
40 Sit-Ups
20 Pushups
10 Deck Squats