להילחם עד הסוף

שבוע טוב וחודש טוב, אם לא ידעת אז אנחנו בחודש אוגוסט ואיתו מגיע גם אתגר סוף החודש שיתקיים ביום שלישי ה 28 לחודש.

מה האתגר רצית לדעת ? אז מדובר ב DT, שהוא אימון גיבורים שכמו לא מעט מאימוני קרוספיט נראה על הנייר לא כזה נורא…

באימון הזה יש שלושה תרגילים: דדליפט, הרמה אל החזה מתליה ודחיקה. אצל הגברים המשקל הוא 70 ק"ג לאימון הזה ואצל הנשים 47.5 ק"ג. האימון מתחיל ב 12 חזרות של דדליפט שלאחריהן 9 הרמות אל החזה מתליה ולבסוף 6 דחיקות וכל זה צריך לחזור על עצמו 5 סבבים.

על הנייר מספר החזרות לא נראה כל כך נורא ודי אפשרי מה עוד שהמשקל לא כזה כבד (בהתאמה כמובן), אבל יש הבדל גדול בין לקרוא את האימון הזה לבין לבצע אותו מלא. מה שעושה את האימון כל כך מאתגר הוא רצף התנועות, יש פה משיכה ודחיפה ושילוב נבזי של הרמת כוח והרמת משקולות.

החלק של הדדליפט ל 12 חזרות הוא לא כזה מאתגר ומהיר יחסית ומי שחזק או בעל יכולת טכנית בהרמת משקולות, גם צולח מהר את שני התרגילים האחרים. ההרגשה לאחר שני סבבים היא סבירה, האתגר מגיע בסיבובים 3 ו 4, שמה השוק נכנס. כל מה שקשור לאחיזה שלך מתחיל להיות מורגש, הידיים והאמות מותשות והאוויר נראה פתאום מצרך נדיר. מה שקובע הוא הסיבוב האחרון, כמה נחישות יש לך לתת גז ולא לעזוב את המוט.

אז DT מתקרב, ויש כמה אסטרטגיות לסיפור הזה כמו למשל לשבור את זה לסטים עם כמות חזרות קבועה מראש שאפשר לשמור עליה. יש כל מיני אופציות ואנחנו נתעכב עליהן בהמשך החודש. מש שחשוב לזכור הוא שאין פה מדליות על להחזיק את המוט לנצח, ויותר חשוב לשמור על טכניקה נכונה ולא להקריב בטיחות על חשבון מהירות.