הכל בראש: התאמות לשינויים.

העולם משתנה, ושינוי לרובינו הוא משהו לא נוח. שינויים משמעותיים וארוכי טווח, משמעותם לחוש חוסר נוחות לתקופה ארוכה מהרגיל לעיתים.

הטבע וצמיחה אישית.

כדי לקבל אנלוגיה מתאימה להסתגלות לשינוי, אפשר להסתכל על הטבע. למשל סרטנים … כאשר סרטן גדל, הוא חש חוסר נוחות. השלד החיצוני שלו כלומר המעטפת שלו לוחצת עליו. הוא צריך לזחול למקום מסתור ושם לדחוף החוצה כביכול וללחוץ החוצה ולהסיר את המעטפת שלוחצת עליו כל כך ולפתח אחת חדשה מרווחת יותר שתתאים לגודל החדש שלו. הסתגלות היא תכונה של הגוף שלנו והמוח להתאים את עצמם לשינוי, שנכפה או לא על ידי עומס או לחץ מהסביבה שלנו. ככה היא ברירת המחדל בכל דבר, כמו באימונים שלנו הגוף מסתגל לעומס באימונים ומפתח יכולות חדשות ואיתו גם המנטליות שלך.

העניין הוא, שבעוד שהסתגלות פיזית היא משהו מובן יחסית ו"קל" יותר לביצוע. כאשר החיים זורקים עלייך אתגרים, ההסתגלות המנטלית היא לא פשוטה וקשה יותר ליישום אולי בגלל שלא תמיד ידוע או ברור לך מה לעשות כמו שבאימון צריך לעשות מספר מוגדר של סטים עם מספר מוגדר של חזרות למספר פעמים בצורה ברורה ומובן לך שהפעולה הזו תוביל אותך קדימה. לא תמיד הסיפור הוא זהה כאשר זה מגיע לתפיסה שלנו.

דרך אחת להתחיל שינוי מנטלי או להתחיל לשנות את התפיסה שלך, לגבי  מה שקורה סביב וכיצד להשתנות בהתאם היא פשוט להקשיב לעצמך. כולנו מנהלים שיחות פנימיות כל הזמן במשך כל היום, אנחנו פשוט לא עוצרים לפעמים ופשוט מקשיבים. מקשיבים לשיחה הפנימית הזו שמתרחשת, ומתחילים להניע אותה לכיוון שאליו אנחנו רוצים לחתור.

לכולנו יש עוד מישהו קטן, שמדבר איתנו כל הזמן ומנסה להסיט אותנו לעבר מסלול בו יש את ההתנגדות הקלה ביותר. כל מה שצריך זה להקשיב לו, לשמוע ואז להתחיל לנתב את השיחה הזו למקום בו כן יהיה לא נוח אולי אבל ברור כי הוא שיוביל להתפתחות הרצויה.

 

אימון הבית של היום, עכשיו פה יש לך אופציות לבדוק לאיפה ננתב את השיחה הזו.

האם לבחור באופציה של המתחילים ורק 10 דקות לעבוד? או אולי לאתגר וללכת על יותר?

 

Every 60sec. complete

1 Round of:

6 Push-Ups

6 Up-Downs

6 Bodyweight Lunges

Repeat for 10min. for beginner

Repeat for 15min. for intermediate

Repeat for 20min. for advanced