האם כל מה שהשגת, ילך לאיבוד ?

כל מה שהשגת לא הולך כל כך מהר לאיבוד, אמת שאנחנו כבר חודש בתוך השגרה החדשה הזו. יש חלק שהתאימו עצמם לשגרת האימונים החדשה ויש כאלו שפשוט שוקעים לתוך התחושה שכל מה שהושג עד לפני הכל ילך לו לאיבוד ללא שמירה על אותה שגרת אימון כמו קודם.
מחקרים מראים כי לוקח זמן משמעותי יחסית, כדי להבחין בירידה ניכרת במסת שריר למשל וגם בחוזק הפיזי וזאת בהנחה בסיסית שחדלת להתאמן לחלוטין. מה שבאמת אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, זה לא אם נאבד את כל מה שהשגנו אלא איך אפשר להתאים את עצמנו לשגרה החדשה הזו כדי לשמר את מה שהשגנו עד עתה.
התשובה היא עצימות….
בעקרון אם ניקח תרגילים זהים למה שביצענו בזמן שהייתה גישה למתקן אימונים מסודר, ונעבוד במספר חזרות שבוא נאמר יביא אותנו עד כשל נצליח לשמור על מה שהשגנו וגם להצליח לגרום לשינויים לטובה.
עקרונות פשוטים לאימון ביתי
1. לבחור תרגיל שהיית מבצע במועדון, ולבצע אותו בדרגת הקושי הגבוה ביותר מבלי לפגוע בטכניקה. למשל סקוואט יהפוך למכרע ואם להעלות את דרגת הקושי אפשר להוסיף הגבהה לרגל האחורית או הקדמית.
2. כל סט להגיע עד לקרוב לכשל
3. לרשום את מספר החזרות שהגעת אליהן ובאימון הבא להתעלות על המספר הזה.

לסיכום
לוקח זמן לגוף לאבד את מה שהשגת
אם המשכת בשגרת אימונים שמשלבת סוג כלשהו של התנגדות חיצונית או דרגת קושי גבוה יותר, אפשרי לשמר את ההשגים שלך.
המפתח הוא העצימות, והכוונה היא למספר החזרות והעומס כאשר עומס הוא לא בהכרח משקל חיצוני ולא רק ההתנגדות אלא גם דרגת הקושי של התרגיל עצמו. גם מנח שונה וזוית שונה שמקשים על הביצוע מעלים את העצימות.

H Team @ Home

Warm up
3 Rounds:
50 Single Unders
10 Samson Stretch
15 Glute Bridges
20 Cossack Squats
15 Air Squats

Workout

A.8 min emom
5 Jump Squats
10 Knee Hugs
15 Hollow Rocks

B. AMRAP 18:
10 Toe Raises
20 Odd-Object Ground-to-Overhead
60 Double-Unders / 120 Singles