גמישות ותנועתיות מה זה מה?

האמת אחד הדברים שאולי אנחנו מזניחים בתקופה הזו, גם אם שמרת על שגרת האימונים שלך היא יכולת התנועה שלך. ביכולת תנועה הכוונה לטווחי התנועה במפרקים, והאם הם בסדר או לא בסדר.
במילים פשוטות, מפרק תקין או כזה שלא כואב יהיו לו טווחי תנועה אקטיביים ופסיביים מלאים ויוכל לשאת משקל בחלוקה מתאימה בלי מגבלות ויאפשר לך לנוע ולפתח יכולות מוטוריות מהפשוטות למורכבות יותר.
צריך להבין בעצם ההגדרה אבל, מה ההבדל בין גמישות לתנועתיות.

גמישות
יכולת התנועה של מפרק בצורה פסיבית (בעזרת כוח המשיכה או עומס חיצוני) להגיע לטווח תנועה מלא. למשל בסקוואט עם משקל אנחנו מצליחים להגיע לטווח תנועה מלא באגן. מגבלות בגמישות יכולות לנבוע מסיבות אנטומיות או פציעות עבר שמגבילות את הטווח, מה עושים במקרים כאלה משנים את התנועה או כיצד התנועה תראה.

מוביליות או תנועתיות

לא מדובר בכמה גמישים אנחנו, אלא בעצם מהו הטווח של המפרק בצורה אקטיבית (ללא כוח המשיכה או עומס חיצוני). למשל בסקוואט משקל גוף יש לנו או אין לנו יכולת להגיע לטווח תנועה מלא באגן, פה יש מה לעשות מבחינת תרגילים לשפר את התנועתיות במפרק המגביל. הסיבה למגבלה יכולה לעלות באבחון תנועה פשוט ששם ניתן לראות למה בכלל יש מגבלה, האם במפרק עצמו הבעיה או שיש מפרק אחר שמשפיע בעצם במהלך התנועה ולא שמנו לב אליו.

H Team @ Home

WARMUP
3 Rounds:
30 Seconds Knuckle Drags
30 Second Hollow Hold
30 Second Active Samson

Workout

Every 3min. x 7 Rounds
30 Plank Jacks
15 Squat Calf Raises
30 Glute Bridges
30 Skaters

Body Armor

8 Rounds:
20 Seconds Scap Push ups
10 Seconds Rest
20 Seconds Hollow Rocks
10 Seconds Rest