איך לעשות את זה פשוט יותר

מי שמכיר את המועדון שלנו טוב, ביחוד את צוות המאמנים שלו. יודע שיש משהו ששגור אצלהם בתת מודע באופן אוטומטי, עיקרון הפשטות. במילים אחרות לא פעם תשמעו אותנו אומרים KISS שזה בעברית צחה Keep it Simple Stupid, זהו אין מה להתעמק בזה יותר. המשמעות היא אם אין לך את היכולת להבין או להסביר את הדברים בצורה הפשוטה ביותר, אין לך ממש את ההבנה של הדברים.

צורה אחרת להסתכל על זה, זה שפשוט אנחנו לא מנסים להיות מגניבים מידי ושומרים על הדברים פשוטים כמה שיותר כי הבנו שאם זה לא מקולקל אין מה לתקן או לשפר זה פשוט עובד.

מה שנסתכל רגע אחד, הוא איך באמצעות שני שינויים או סימנים מאד פשוטים בתנועה תהיה לך היכולת לזוז או לבצע את התרגיל באימון יותר טוב ולהיכנס למנח נכון יותר בהתאם לתנועה הרלוונטית.

לדחוף קדימה או להושיט לפנים.

מה הכוונה, לרגע אחד ננסה יחד לבצע תנועה עם הידיים של הושטה קדימה לנסות בידיים ישרות לשלוח כמה שיותר לפנים את הידיים ולנסות להגיע כמה שיותר רחוק לפנים. מה שקורה מבחינה אנטומית היא שהכתפיים נעות קדימה, והרעיון פה הוא להפעיל חלק משרירי החפת שיתחילו לעבוד וכך הגוף יותר מבנה יציב יותר לתמיכה, בזה שהצלעות נמשכות אחורה. זו הכוונה של ליצור מדף למשל בזמן הסקוואט הקדמי עליו יושב המשקל. זה עובד בכל תרגיל משיכה או דחיפה בקצוות שלו עם פלג הגוף העליון וגם בתרגילי פלג גוף תחתון.

חתירה עם משקולת

דחיקה

סקוואט עם משקל לפנים

פלאנק

פופיק לחזה

כמה מוזר שזה נשמע, אם לרגע אחד נעצור ונסתכל על היציבה שלנו נגלה עד כמה בגלל שאת רוב היום אנחנו מבלים בישיבה האגן שלנו מסובב קדימה וצלעות שנדחפות מעלה ונוצרת מעין קשת בגב התחתון. מה שצריך לעשות בזמן למשל עמידה, הוא לסובב את האגן שלנו קדימה באמצעות שרירי הבטן והירך האחורית כלומר לעגל אותו לפנים וכתוצאה מכך נהיה חזקים יותר תחת העומס.

שני דברים פשוטים שאפשר להתחיל לתרגל אותם בחימום ומשם להמשיך איתם הלאה לאימון עצמו.

H Team @ Home

Warm up
Pike Stretch
Child's Pose

3 Rounds:
30 Seconds Each:
Jumping Jacks
Dislocates
Push-up to Down Dog
Active Samson + Air Squat

Workout
4 min amrap 1 min rest x 5 rds

12 Pivot Swings
10 Lean Back to Press
8 Plank Pull Push Up