אז למה אנחנו מחשבים קלוריות?

בכל עומס המידע הקיים בכל מה שקשור לתזונה, ביחוד בהקשר של ירידה במשקל או העלאת משקל כל הזמן מדברים לרוב בקלוריות. לפעמים מגיעים לרמות שהתחושה היא שצריך תואר בסוף, כדי להתמודד או למצוא את הדרך הנכונה בשבילך. התשובה השגורה בדרך כלל, בהקשר למשקל שלנו היא לאכול פחות ולהתאמן יותר וככה יורדים. בצורה מרשימה יותר, כל הזמן תוהים כמה קלוריות שורפים.

אבל רגע…. מהי קלוריה בעצם ? מדובר ביחידת אנרגיה. כמות האנרגיה הדרושה להעלות את הטמפרטורה של 1 ק"ג מים במעלה אחת. אין בהגדרה של קלוריה שום הקשר כלשהו לאוכל, אז למה בכלל אנחנו סופרים קלוריות?

קודם כל, קלוריה נותנת משהו אחיד להשוות נגדו סוגים שונים של מזונות. הרי אחת מהסיבות העיקריות של למה אנחנו אוכלים משהו (חוץ מהטעם), היא לצורך אנרגיה לגוף אז הגיוני לכמת כמה אנרגיה אגורה במזון מסוים. אבל את הגוף שלנו לא ממש מעניינות הקלוריות, מה שאחראי על פעולות או ויסות פעולות הם ההורמונים שלנו. הצלחת התזונה שבחרנו, תמדד בעצם בכמה היא מאזנת את ההורמונים שלנו.

אז אם ספירת קלורויות עוזרת לך, מצוין אך אם מתישהו נתקעת והדברים לא מתקדמים לשביעות רצונך כדאי אולי לתת מבט מעמיק יותר על מה מרכיב את המאזן